Szukanie firm po NIPie – jak znaleźć informacje o firmie na podstawie numeru NIP?

mar 21, 2022 przez

Szukanie firm po NIPie – jak znaleźć informacje o firmie na podstawie numeru NIP?

Szukanie firm po NIPie – jak znaleźć informacje o firmie na podstawie numeru NIP?

W dzisiejszych czasach poszukiwanie informacji o firmach stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele istniejących narzędzi i sposobów pomaga nam w zdobyciu informacji o firmach, w tym także wyszukiwanie ich po numerze NIP. Jeśli masz numer NIP danej firmy, możesz znaleźć wiele przydatnych informacji o jej działalności oraz historii. W tym artykule przedstawiamy sposoby i narzędzia, za pomocą których można znaleźć informacje o firmie na podstawie numeru NIP.

 1. Jak sprawdzić informacje o firmie po numerze NIP?

Możliwość sprawdzenia informacji o firmie na podstawie numeru NIP zapewnia Krajowy Rejestr Sądowy. KRS udostępnia nieodpłatnie prowadzone przez siebie bazy, w których znajdują się informacje o przedsiębiorcach. Korzystając z KRS można znaleźć informacje takie jak:

 • Nazwa firmy
 • Adres
 • Data rejestracji
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Informacje o udziałowcach i zarządzie
 1. Jak znaleźć informacje o firmie w Internecie?

Aby znaleźć informacje o firmie w Internecie należy wprowadzić nazwę firmy lub jej numer NIP w wyszukiwarkę. Otrzymane wyniki będą zależeć od tego, jak wiele informacji publikuje dana firma na swojej stronie internetowej lub w innych miejscach w sieci. Warto jednak sprawdzić także podmioty, które oferują płatne bazy danych o firmach, takie jak KRD, Info Veriti czy Bisnode. Te bazy danych zawierają więcej szczegółowych informacji o przedsiębiorstwach i ich historii.

 1. Jak sprawdzić opinie o firmie na podstawie numeru NIP?

Czasami dobre opinie o firmie są równie ważne, jak informacje o niej samej. Istnieją narzędzia, które umożliwiają zbadanie opinii o firmach w Internecie, m.in. Google Moja Firma, Opineo czy Ceneo. Wprowadzając numer NIP do tych narzędzi można sprawdzić opinie i oceny danej firmy.

 1. Jak sprawdzić historię finansową firmy na podstawie numeru NIP?

Sprawdzenie historii finansowej firmy jest szczególnie ważne, gdy chcemy z nią współpracować lub wykonać dla niej usługę. Można to zrobić w kilku różnych miejscach w Internecie, np. w serwisach informacji gospodarczej takich jak Biuletyn Informacji Publicznej, w narzędziach finansowych jak Info Veriti, Bisnode czy Experian oraz w bazach ofertowych takich jak Allegro czy OLX.

 1. Podsumowanie

Poszukiwanie informacji o firmach na podstawie numeru NIP staje się coraz bardziej popularne. Dzięki narzędziom takim jak KRS, wyszukiwarki internetowe, bazy danych czy serwisy finansowe możemy znaleźć wiele przydatnych informacji o działalności firm. Pamiętaj jednak, że przed podjęciem decyzji o współpracy z daną firmą warto skonsultować się z innymi narzędziami, takimi jak opinie lub historia finansowa, aby w pełni poznać charakter tej działalności i uniknąć niepotrzebnych problemów.

Podobne

Tagi