Kraków – fajne miejsca i atrakcje turystyczne

maj 17, 2021 przez

Kraków – fajne miejsca i atrakcje turystyczne

Kraków – miasto dla każdego!

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a zarazem jedno z największych atrakcji turystycznych w kraju. Nie bez powodu, odwiedza go rocznie ponad 10 milionów turystów z całego świata. Ale co takiego kryje w sobie stolica Małopolski?

HISTORIA I KLASYKA

Kraków, to miasto z długą i bogatą historią, które często określa się mianem ducha Polski. Warto rozpocząć zwiedzanie od Starego Miasta, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wąskimi uliczkami, zwiedzając renesansowe kamienice, kościoły i katedry, ma się wrażenie, jakby czas się zatrzymał. Największą atrakcją Starego Miasta jest niewątpliwie Rynek Główny – jeden z największych placów świata, gdzie można podziwiać m.in. słynne Kościół Mariacki z największym zegarem słonecznym Europy.

Naukowcy twierdzą, że pod Krakowem znajduje się ponad 6 tysięcy zabytków archeologicznych, m.in. Świątynia Apollo oraz Teatr Rzymski, który od paru lat udostępniony jest turystom. Ciekawostką jest, że przy każdym zabytku znajduje się opis w języku polskim, angielskim oraz… esperanto.

PRZYRODA

Dla wielu turystów, Kraków nie kojarzy się ze zwiedzaniem przyrody. Tymczasem w samej Krakowie znajduje się kilka interesujących miejsc, takich jak Planty krakowskie, bulwar uniwersytecki czy nadwiślańskie bulwary. Doskonałym miejscem wypoczynkowym jest także Park Jordana – 46-hektarowe, pełne zielonych terenów miejskie, umiejscowione na południowym wschodzie od centrum – oraz Wolski Las.

PODSUMOWANIE

Wizyta w Krakowie to obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto szuka ciekawych atrakcji turystycznych i niezapomnianych przeżyć. Warto dodać, że w Krakowie można skosztować najlepszych regionalnych specjałów, posłuchać tradycyjnej polskiej muzyki oraz zjeść najlepszą czekoladę w Polsce. Teraz już wiesz, co warto zobaczyć w Krakowie – wybierz odpowiednie dla siebie atrakcje i zacznij planować swój wyjazd!

Podobne

Tagi