Mój adres IP to…

lip 13, 2017 przez

Mój adres IP to…

Jeśli chcemy nawiązać kontakt z naszym znajomym wystarczy, że znamy jego numer telefony, lub adres e-mail, jeśli jednak chcemy, żeby kontakt między sobą nawiązały nasze komputery (na przykład w celu zainicjowania Video-Konferencji lub przesłania plików z jednego komputera na drugi) trzeba znać swoje numery IP.
Jeśli jeszcze nie wiemy jaki jest Adres IP naszego komputera możemy łatwo to sprawdzić, wpisując w wyszukiwarkę moje IP to. W kilka sekund wyświetlą nam się dziesiątki stron internetowych, po wejściu na które od razu wyświetli nam się adres IP naszego urządzenia.

 

Warto wiedzieć, że adresy IP dzielą się na adresy stałe i dynamiczne. Adres stały raz nadany nie ulega zmianom i zawsze będzie taki sam, jednakże adres dynamiczny, który jest często oferowany przez wielu dostawców Internetu po zrestartowaniu połączenia sieciowego ulegnie zmianie. Jeśli więc chcemy się przekonać czy mamy adres stały, czy dynamiczny możemy spisać numer, jaki zobaczymy na stronie pokazującej nam adresy IP, po czym zrestartować połączenie, ponownie zalogować się do Internetu i sprawdzić jeszcze raz. Jeśli za drugim razem Adres IP będzie inny oznacza to, że jesteśmy posiadaczami adresu dynamicznego.