Kredyt studencki – jakie są dostępne programy wsparcia dla studentów?

mar 12, 2021 przez

Kredyt studencki – jakie są dostępne programy wsparcia dla studentów?

Kredyt na studia – jak działa?
Studia wyższe to czas poświęcony na edukację, rozwój osobisty i zdobycie wiedzy, która pozwala na lepszą przyszłość. Jednak koszty takiego wykształcenia mogą okazać się bardzo wysokie, a wielu studentów cierpi z powodu braku funduszy. Dlatego warto poznać możliwości, jakie daje kredyt studencki.

Kredyt studencki – jakie możliwości?

 1. Kredyt studencki złożony z dokładnej kwoty.
  Ten rodzaj kredytu umożliwia studentom uzyskanie dokładnie określonej kwoty, która może zostać przeznaczona na opłacenie czesnego, zakup podręczników, sprzętu komputerowego czy pokrycie innych kosztów związanych z nauką.
 2. Kredyt studencki stałego montażu.
  Kolejny rodzaj kredytu umożliwia uzyskanie transzy środków, które wahają się od 5000 do 40 000 zł, do wykorzystania przez studentów na opłacenie wydatków związanych np. z mieszkaniem w czasie studiów. Raty comiesięczne są stałe.
 3. Kredyt studencki odroczonego spłacania.
  Ten rodzaj kredytu studenckiego daje studentom możliwość korzystania ze środków na pokrycie kosztów związanych z nauką, a spłata rozpoczyna się po pewnym czasie. Warto zaznaczyć, że niekiedy banki udzielają go tylko tym, którzy mają poręczicieli lub w ramach programów wsparcia dla najbiedniejszych grup społecznych.
 4. Kredyt studencki ze stałym oprocentowaniem.
  W tym przypadku można otrzymać kredyt ze stałym oprocentowaniem na okres maksymalnie 10 lat, co może być korzystnym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba martwić się skokami stóp procentowych w ciągu kredytu.

Kredyt studencki – warunki uzyskania.
Aby uzyskać kredyt studencki, należy spełnić określone warunki. W większości przypadków, konieczne jest udokumentowanie faktu studiowania na uczelni wyższej i osiągnięć w nauce. Niezbądne może się okazać również zaświadczenie o zarobkach lub udokumentowanie faktu zatrudnienia przez pełnoletnie osoby.

Podsumowanie:
Studia to czas, w którym nabieramy umiejętności i zdobywamy wiedzę, ale jednocześnie wiążą się z ogromnymi kosztami. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się kredyty studenckie, które pozwalają na pokrycie kosztów związanych z nauką. Niezbędnym elementem wszelkich kredytów jest jednak dokładne zapoznanie się z warunkami ich udzielania, tak by uniknąć niepotrzebnych kłopotów w przyszłości.

Podobne

Tagi