Wycieczki na Ukraine - ktora wybrac

Ukraina, nasz wschodni sąsiad, z roku na rok staje się coraz ciekawszym ośrodkiem turystycznym w Europie. Nic w tym dziwnego, zachodnia część kontynentu zapalonym podróżnikom już spowszedniała, dlatego chętnie poznają oni tereny mniej popularne, jednak równie urokliwe. Jaki kierunek obrać na swoją pierwszą wyprawę do tego pięknego kraju?

podroz_samochodem.jpg

Lwów

Jeśli chodzi o polskie biura podróży to najpopularniejsze wycieczki na Ukrainę dotyczą tego historycznego miasta. Jest to zrozumiałe, w końcu przez wieki znajdowało się ono w granicach naszego państwa, do teraz część Polaków ma tam swoich krewnych. Warto skorzystać z wycieczki kilkudniowej, aby móc rozkoszować się wszystkimi urokami Lwowa. Architektura miasta jest bardzo ciekawa, jednak nadal wiele budynków nie jest należycie odrestaurowanych, jest to specyficzny urok tego miasta. We Lwowie znajdziemy jedyne na świecie muzeum poświęcone twórczości Juliusza Słowackiego, w którym zobaczymy portrety go przedstawiające, przedmioty osobiste artysty, manuskrypty popularnych dzieł. Nie możemy przegapić tamtejszego muzeum farmacji. Jest ono usytuowane w autentycznej aptece, która działała od początku XIX wieku. Znajdziemy tam stare recepty, przyrządy farmaceutyczne, stroje, oraz meble typowe dla starodawnej apteki. Osoby, które lubią spacerować wśród ciekawych scenerii powinny odwiedzić Cmentarz Łyczakowski. Jest to jednak z największych nekropolii w tej części Europy, w której znajdziemy groby wielu zasłużonych obywateli Ukrainy oraz Polski.

Kijów

Wiele osób w trakcie swojej pierwszej wycieczki na Ukrainę z kresy.comudaje się do stolicy kraju, Kijowa. Nic w tym dziwnego, miasto to ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Szczególnie amatorzy architektury sakralnej będą zadowoleni z pobytu, w Kijowie bowiem możemy spotkać piękne świątynie prawosławne, pochodzące z różnych epok historycznych. Cerkiew jak żaden inny typ kościoła jest piękna nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Pełno złoceń, ikony świętych, mozaiki na ścianach - wszystko to robi ogromne wrażenie. W mieście znajdziemy także muzeum poświęcone Michaiłowi Bułhakowi, słynnemu pisarzowi. Usytuowane jest ono przy ulicy Andrijiwski Zjazd, pełnej pięknych, zabytkowych kamieniczek z różnych epok.
wypoczynek.jpg