Zielona herbata – czy pomaga w odchudzaniu?

cze 12, 2017 przez

Zielona herbata – czy pomaga w odchudzaniu?

Zielona herbata to panaceum na różne problemy zdrowotne. Reguluje ciśnienie tętnicze, dostarcza wielu cennych substancji odżywczych, przeciwdziała występowaniu lub łagodzi objawy wielu chorób – od miażdżycy i demencji aż do nowotworów. Udowodniono również, że samo picie herbaty, jak i stosowanie ekstraktu z niej może pomagać w odchudzaniu. W jaki sposób?

Działanie zielonej herbaty na odchudzanie

W składzie zielonej herbaty znajdziemy sporą dawkę kofeiny. Działa ona stymulująco, mobilizując organizm do bardziej wytężonego działania, przyspiesza również metabolizm. Dzięki temu możemy mówić o efekcie odchudzającym. Jednak to nie wszystko.

Drugim ważnym składnikiem zielonej herbaty są katechiny, a szczególnie EGCG, które należą do grupy polifenoli. Odpowiadają na regulację ilości tłuszczu w organizmie. W jaki sposób? Przede wszystkim blokują nadmierne jego wchłanianie z pokarmu. W drugiej kolejności zajmują się intensywniejszym niż normalnie spalaniem tkanki tłuszczowej, która została wcześniej zmagazynowana. Dzięki temu skutecznie wspierają proces efektywnego odchudzania. Warto pamiętać, że jednak nie zastąpią zbalansowanej diety oraz ćwiczeń.

Podobne

Tagi