Pożyczki dla osób zadłużonych – jakie są dostępne opcje i jakie są ryzyka?

lip 14, 2020 przez

Pożyczki dla osób zadłużonych – jakie są dostępne opcje i jakie są ryzyka?

Pożyczki dla osób zadłużonych – jakie są dostępne opcje i jakie są ryzyka?

W dzisiejszych czasach, kiedy zadłużenie stało się dla wielu Polaków codziennością, coraz więcej osób decyduje się na wzięcie pożyczki. Jednym z głównych problemów, z jakim borykają się zadłużone osoby, jest niemożność uzyskania kredytu w banku. Szukając rozwiązania swoich problemów finansowych, wielu ludzi zwraca się do firm pożyczkowych, które w swojej ofercie mają produkty dla osób zadłużonych. Jakie są dostępne opcje pożyczek dla zadłużonych i jakie ryzyka niosą ze sobą?

Pożyczki bez BIK i KRD – ryzyka i korzyści

Jedną z najczęściej wybieranych przez osoby zadłużone opcji są pożyczki bez BIK i KRD. Czym są te rejestry i jak wpływają na naszą zdolność kredytową? W Bazie Informacji Kredytowej oraz w Krajowym Rejestrze Długów znajdują się informacje na temat naszej historii kredytowej oraz bieżących zaległości. Posiadanie negatywnych wpisów w tych rejestrach skutkuje utrudnieniami w uzyskaniu kredytu w banku. Firmy pożyczkowe, oferując pożyczki bez sprawdzania baz, pomagają osobom zadłużonym w uzyskaniu potrzebnych środków finansowych. Jednakże, takie pożyczki niosą ze sobą pewne ryzyka, takie jak wysokie koszty oraz ryzyko zadłużenia się jeszcze bardziej.

Pożyczki na weksel

Kolejną opcją pożyczki dla osób zadłużonych są pożyczki na weksel. Weksel to dokument, za pomocą którego wystawca zobowiązuje się do zapłacenia określonej kwoty beneficjentowi w określonym terminie. Pożyczki na weksel oferowane są zwykle przez osoby prywatne. W przypadku braku możliwości zwrócenia długu, beneficjent może dochodzić swoich praw poprzez sąd. Jednakże, takie pożyczki są bardzo ryzykowne, ponieważ nie ma w nich gwarancji bezpieczeństwa dla pożyczkobiorcy.

Pożyczki pod zastaw

Jeszcze jedną opcją dla osób zadłużonych są pożyczki pod zastaw. Czym są pożyczki pod zastaw i jakie ryzyka niosą ze sobą? Pożyczka pod zastaw polega na tym, że pożyczkodawca w zamian za udzielenie nam pożyczki, żąda zabezpieczenia w postaci przedmiotu wartościowego (np. nieruchomości, samochodu). W przypadku niewywiązania się z umowy, przedmiot zastawu jest przejmowany przez pożyczkodawcę. Taka pożyczka niesie ze sobą wysokie ryzyko, ponieważ w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy, może dojść do utraty zastawionej nieruchomości lub samochodu.

Pożyczki ratalne

Ostatnią opcją dla osób zadłużonych są pożyczki ratalne. Pożyczki ratalne to pożyczki, które spłaca się w ratach (często w miesięcznych). Oprocentowanie i wysokość rat jest ustalona na etapie zawierania umowy pożyczkowej. Taka pożyczka niesie ze sobą mniejsze ryzyko niż poprzednie opcje, ponieważ jest bardziej przewidywalna i łatwiej jest do niej dostosować swój budżet.

Podsumowanie

Zadłużenie stało się częstym problemem w Polsce, a wiele osób szuka rozwiązania swoich finansowych problemów w firmach pożyczkowych. Dostępne dla osób zadłużonych opcje pożyczek to m.in. pożyczki bez BIK i KRD, pożyczki na weksel, pożyczki pod zastaw oraz pożyczki ratalne. Każda z tych opcji niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz dostępne opcje.

Podobne

Tagi